چگونه یک روانشناس کودک خوب در شیراز پیدا کنیم؟

1397/09/06 16:00 | 0 بازدید


در سال های اخیر مشاوران روانشناسی کودک خوبی در شیراز در حال درمان مسائل مربوط به کودکان می باشند بسیاری از آنها مدرک خود را از دانشگاه های بسیار معتبر در ایران یا خارج از کشور دریافت کرده اند اما گستردگی مشکلات و مسائل کودکان در شهر های بزرگی مثل و عدم اطلاع رسانی درست باعث می شود قالب خانواده ها از خدمات رسانی روانشناسان متخصص و پر مهارت در زمینه روانشناسی کودک در شیراز دور بمانند.

به همین دلیل در این مقاله چند ویژگی اصلی که یک روانشناس کودک خوب و ماهر باید داشته باشد را بیان خواهیم نمود تا چه در شهر شیراز چه سایر نقاط کشور بتوانید از میزان توانایی و تخصص آن روانشناس کودک آگاه شوید:

۱-  تحصیلات دانشگاهی و محل تحصیل :  در اولین گام به وسیله های مختلف از جمله مراجعین قبلی یا  منشی آن متخصص روانشناسی باید بپرسید تحصیلات مشاوره روانشناس مورد نظر چیست و در چه مقطعی و در کدام دانشگاه فارغ التحصیل شده است شما به عنوان مراجع این حق را دارید و باید به خودتان این حق را بدهید که اطلاعات کافی و کاملی از متخصص مورد نظر خود داشته باشید

۲-  معتمد کودک بودن:  با توجه به روحیات خاص و حساس کودک در سنین پایین معمولاً باید مشاوره روانشناسی کودک مدنظر شما شخصیت یکپارچه هماهنگ و صادق داشته باشد تا کودک ما بتواند به او اعتماد کند.  در این مورد غالب روانشناسان با توجه به آگاهی از تکنیک‌های این موضوع می‌توانند این اعتماد را بین خود و کودکمان ایجاد کنند

۳- پذیرشگر بودن: آیا روانشناسی کودک ما از توانایی پذیرش و دادن حس خوب از وجود خودش به کودکمان برخوردار است. این توانایی را می‌توان بعد از هر جلسه مشاوره در کودک خود بسنجیم. در صورتی که احساسات خوبی از داشتن ارتباط  با روانشناسش داشته باشد می‌توانیم متوجه شویم که روانشناس کودک ما تا چه میزان از این توانایی برخوردار است.

۴- با کودک درون خود در ارتباط بودن: در شیراز روانشناسان کودک خوبی حضور دارند اما تعداد زیادی نیستند کسانی که ارتباط خوبی با کودک درون خود توانسته باشند برقرار کنند و به عبارتی برای هم حس شدن با کودک شما خودشان نیز رفتار و گفتار کودکانه را طراحی کرده باشند و پیاده سازی کنند.

۵- درگیر کردن والدین:  تا جایی که من اطلاع دارم روانشناسان کودک خوب در شیراز تمایل زیادی به ارتباط مستمر و منظم با والدین کودک دارند و این آگاهی را به وسیله تکنیک ها و روش های مختلف به والدین می دهند و به روشهای مختلف به آن ها این واقعیت را این قبول آنند که مسائل کودک شما برطرف نخواهد شد مگر اینکه شما نیز همراه با کودک تان دست به تغییراتی در ذهن و باورهای خود بزنید.

در مقاله بعدی به اسامی مشاوران روانشناسی کودک خوب در شهر شیراز و با مهارت بالا و مقایسه آنها با یکدیگر می پردازیم.